Гурток "Шахи"

Мета гуртка:
1. Закласти основи гармонійного розвитку дітей і розширити їх уявлення про навколишній світ.
2. Прилучити дітей до загальнолюдських і культурних цінностей, мистецтву і спорту, використовувати багаті ігрові ресурси шахів.
3. Стимулювати соціально-особистісний розвиток дитини та її творчі здібності.

Робота шахового гуртка спрямована на розв’язання низки освітніх, розвивальних, виховних і корекційних завдань.

Освітні завдання:
- ознайомити дітей із шахівницею, шаховими фігурами та правилами гри у шахи;
- учити розмірковувати, запам’ятовувати, порівнювати, узагальнювати, будувати логічні ланцюжки, передбачувати результати своєї діяльності;
- формувати вміння орієнтуватись на площині.

Розвивальні завдання:
- розвивати пізнавальні психічні процеси – увагу, уяву, мислення, пам'ять;
- удосконалювати пояснювальне мовлення;
- формувати довільність психічних процесів;
- розвивати вольову сферу особистості;
Виховні завдання:
- виховувати самостійність, цілеспрямованість, наполегливість у досягненні мети.
Корекційні завдання:
- урівноважувати поведінку гіперактивних дітей;
- формувати здатність зосереджуватися на одному виді діяльності тривалий час.

Отже, головним у шаховій грі є перемога над собою, своїми слабкостями, негативними емоціями. Доброзичлива партнерська атмосфера, взаєморозуміння між вихователем і вихованцями, цікаві шахові оповідання, дидактичні вправи надають можливості кожній дитині бути справжнім «генералом» своєї шахової армії, де перемогу отримує найсильніший, найрозумніший, найкмітливіший.

Надрукувати   E-mail