Гімнастика

Дитяча хореографія – це хореографія, що відповідає віковим особливостям психічного розвитку дітей дошкільного віку. Це сукупність музики і рухів, танців, ігор, вправ, спеціальних комплексів, систем тренувань, що адаптована до сприймання та виконання дітьми дошкільного віку, має яскраво виражений образний зміст і музику, ігрові сюжети, чітку і просту форму, влучні назви рухів і танців, містить елементи зображувальності та наслідувальності (стрибки зайчика, хода ведмедика тощо), можливості до творчої образної імпровізації.

Наукою доведено, що тільки під час музично-рухової, хореографічної активної діяльності розкриваються природні задатки обдарування дитини. Однак дитині дошкільного віку заняття танцями потрібні зовсім не для того, щоб стати професіональним артистом, якими стають 10%  із 100%, а для розвитку спеціальних здібностей та особистості загалом.
Вважається, що періодом для розвитку ритмічності, пластичності, загальної танцювальності є вік 4-х – 6-ти років, але вік також залежить від індивідуальних особливостей дитини.

Принципи роботи танцювального гуртка:

 • врахування вікових можливостей дітей
 • підтримка та розвиток інтересу до танцю
 • всебічний розвиток дитини: емоційно-почуттєвий, моральний, естетичний, освітньо-виховний, рефлексивний
 • орієнтування на особистісні, вікові особливості та статеві відмінності хлопчиків та дівчаток
 • розвиток здібностей
 • активізація позитивних емоцій, ініціативи
 • сучасна тематика танців та музичний супровід, різноманітність рухів
 • вибір оптимальних методів і прийомів організації процесу

Streching (стречінг), розтяжка – програма направлена на розвиток гнучкості. Гнучкість одна з 5 якостей людини (координації, сили, витривалості та сили). Гнучкість – це здатність людини виконувати рухи з максимальною амплітудою. Розтягування м’язів дозволяє запобігти травмам, скованості і напруги в м’язах і суглобах, добре підготує опорно-руховий апарат до руху, навантажень та розвиває координацію, розширює діапазон доступних рухів, запобігає появі травм, зробити м’язи більш еластичними, привести тіло в тонус.

Заняття гімнастикою для дітей 3-5 років проходить у формі гри. А класичні вправи дітям виконувати подобається більше, якщо вони мають цікаві назви. Діти швидко асоціюють вправи з тваринами, легко запам’ятовують техніку виконання та виконують їх із задоволенням.

Чому так важливо приділяти увагу гнучкості в дитячому віці? Важливі причини:

 • Регулярні тренування сприяють зміцненню кісткової і суглобової тканини, всього опорно-рухового апарату.
 • Поліпшуються координація і баланс. Дитина, яка має хорошу розтяжку, вміє правильно падати, групуватися, а це знижує ризики отримання важких травм, переломів.
 • Шпагат – класика гімнастики – має профілактичну дію з попередження таких захворювань опорно-рухового апарату, як артрит і артроз в дорослому віці.
 • Спостерігається позитивний вплив на органи сечостатевої системи. Досягається це за рахунок поліпшення кровообігу в малому тазу.
 • Поліпшується функціонування органів шлунково-кишкового тракту.

Розвиваюча гімнастика – це не боляче і повністю безпечно, хоча у багатьох батьків складається зовсім протилежна думка. З дітьми займається тренер, який працює по спеціально розробленній різновіковій програмі з врахуванням фізичної підготовки дітей. Дитина сама не помітить, як, займаючись в ігровій формі, через кілька тижнів зможе сідати на шпагат і здійснювати різні акробатичні трюки.

Програма занять включає в себе дуже прості, але дієві рухи. Головне правило –все виконується в повільному, неспішному темпі. Починається заняття з найлегших завдань. У міру удосконалення умінь та навичок дитини ступінь навантаження і складності збільшується. Перед виконанням гімнастичного комплексу обов’язково слід розігріти м’язи, зробивши легку розминку. Правильна розминка включає в себе: біг, стрибки, присідання, здійснення махів ногами в різні боки.

Розтяжка – це дуже корисно як для тіла, так і всього організму. Тому не варто затягувати з тим, щоб віддавати дитину на гімнастику. Поки суглоби мають хорошу еластичність, навчання пройде дуже легко, без болю і дискомфорту, при цьому перші позитивні результати з’являться набагато швидше.

Тригуб Анастасія Олександрівна


Надрукувати   E-mail